इरानमा तीन बलात्कारीलाई फाँसी

Facebook
WhatsApp
Twitter

काठमाडौं, २१ असार । इरानमा बलात्कारको आरोपमा दोषी ठहर भएका तीन जनालाई मंगलबार फाँसी दिइएको छ । तीनै जना दोषी ब्यूटी क्लिनिक चलाउने र उपचारको बहानामा महिला तथा युवतीलाई यहाँ ल्याइ दिने गरेका थिए । त्यसपछि उपचारको बहानामा बेहोसको सुई लगाएर बलात्कार गर्थे । जसमा दुई जना नर्स र एक डाक्टर रहेका छन् ।

तीनै जनालाई सन् २०२१ को नोभेम्बरमा दक्षिणी इरानको एउटा सहरबाट पक्राउ गरिएको थियो। यसअघि उनको जघन्य कार्यका केही तस्बिर र भिडियो इन्टरनेटमा भाइरल भएका थिए । मिडिया रिपोर्टका अनुसार तीनै जना मेडिकल स्टोर वा अस्पतालबाट निद्राको औषधि चोर्ने गर्थे।

इरानको सर्वोच्च न्यायिक परिषद्का अधिकारीहरूले तीनै दोषीलाई मृत्युदण्ड दिइएको पुष्टि गरेका छन्। एक अधिकारीका अनुसार नोभेम्बर २०२१ मा सामाजिक सञ्जालमा केही फोटो र भिडियो भाइरल भए। उनीहरुको अनुसन्धानका क्रममा धेरै बलात्कारका घटना भएको र तीन जनाको नाम सार्वजनिक भएको पाइएको थियो । त्यसपछि अनुसन्धान एजेन्सीले उनीहरूलाई पक्राउ गरे र त्यसपछि सुनुवाइ सुरु भयो।

तीनै जनालाई नक्कली ब्यूटी क्लिनिक खोलेको आरोप थियो। यसका लागि छापा तथा विद्युतीय सञ्चारमाध्यममा विज्ञापन पनि दिइएको थियो । कतिपय युवती वा महिलाहरु उनीहरुको लुगामा आएर सौन्दर्य उपचार गराए । यहाँ अभियुक्तले उपचारको बहानामा उनीहरूलाई पहिले एनेस्थेसिया (चिकित्सा विज्ञानमा एनेस्थेटिक औषधि) लगाएर बलात्कार गर्थे।

अधिकारीका अनुसार तीनै जना दोषी प्रशिक्षित चिकित्साकर्मी थिए। तीमध्ये दुई जना मेल नर्सहरू थिए। सबै बेहोस औषधि चोरी भयो। इरानमा शरिया कानून लागू छ र यस अन्तर्गत बलात्कारका दोषीलाई मृत्युदण्ड दिइन्छ।इरानमा यो वर्ष अहिलेसम्म विभिन्न मुद्दामा ३५४ जना दोषीलाई फाँसी दिइएको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.

राजनीति
Omkar Tv

पेट्रोलियम पदार्थको मुल्य वृद्धि भएको र यसमा सरकारको कुनै भूमिका छैन् : गंगा दाहाल

काठमाडौ, १४ असोज । अन्तर्राष्ट्रिय मुल्यअनुसार स्वचालित प्रणालीअन्तर्गत पेट्रोलियम पदार्थको मुल्य वृद्धि भएको उल्लेख गर्दै यसमा सरकारको कुनै भुमिका नहुने प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहालकी स्वकीय सचिव

Read More »
अर्थ
Omkar Tv

१३ अर्ब बढिको विकास ऋणपत्र निष्कासन गर्दै नेपाल राष्ट्र बैंक

काठमाडौ, १४ असोज । नेपाल राष्ट्र बैंकले १३ अर्ब १० करोड बराबरको विकास ऋणपत्र निष्कासन गर्ने भएको छ । आठ वर्ष अवधिको ‘विकास ऋणपत्र २०८८–ग’

Read More »
राजनीति
Omkar Tv

मूल्यवृद्धिको विरोधमा रास्वपाले बहिस्कार गर्यो सात दलको बैठक

काठमाडौ, १४ असोज । राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी (रास्वपा)ले प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले आज बोलाएको राष्ट्रिय मान्यताप्राप्त दलको बैठक बहिस्कार गरेको छ । आइतबार प्रधानमन्त्री प्रचण्डले

Read More »